Jdi na obsah Jdi na menu

Aktuality

Příspěvky

Krajský rozpočet v kostce

29. 1. 2013

penize.jpg

Nejen pro mne, jako nováčka v zastupitelstvu je důležité, seznámit se prostřednictvím názorného zpracování s hlavními ukazateli rozpočtu Královéhradeckého kraje 2013. Představa neinformovaného občana o plýtvání se pak poměrně rychle rozplývá. V zádech s vládou pana Nečase je pro kraje, které již dávno nehýří, stále obtížnější udržet rozsah financování regionálního rozvoje i veřejných služeb - dopravní obslužnosti, zdravotnické péče, školství, kultury, ...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

FOR HUNTING 2013 - prezentace ČLA v Praze

25. 1. 2013

FOR HUNTING PrahaÚčast České lesnické akademie Trutnov na výstavě FOR HUNTING 2013 v areálu PVA EXPO v Praze - Letňanech je první významnou akcí na níž škola představila novou podobu prezentace vycházející z grafického manuálu zpracovaného společností Remarque studio a. s.

 
Celý příspěvek

Vložena ornitologická pozorování 2012

20. 1. 2013

cervenka-obecna.jpgVložil jsem přehled loňských ornitologických pozorování především z lokalit na Trutnovsku.

 
Celý příspěvek

K dotazu mého bývalého žáka ...

8. 1. 2013

let-my-people-vote.jpgDnešní dotaz mého bývalého žáka mne přiměl, abych si utřídil postřehy, které vystihují můj náhled na kandidáty nadcházející první přímé volby prezidenta ČR. Nic nového neobjevuji, jen „nahlas“ přemýšlím.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Vložen příspěvek Chroustkov 1900-1952

28. 12. 2012

Chroustkov 1900-1952V tomto příspěvku jsem soustředil více než 140 odkazů na digitalizované dokumenty, které pocházejí z nálezu v domě čp. 21 v Chroustkově u Kutné Hory.

Dokumenty skládají mozaiku půlstoletí života na středočeské vesnici. Života z dnešního pohledu již těžko představitelné hmotné úrovně, života spojeného s každodenní těžkou fyzickou prací v zemědělství a ještě také s intenzivním kontaktem s půdou a přirozenými přírodními cykly.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: Chroustkov a okolí

Vloženy letošní fotografie z naší zahrádky

25. 12. 2012

Fotografie ze zahrádky 2012Při rytí, okopávání, pletí, stříhání, sázení, setí, sekání, hrabání a veškeré další činnosti, kterou si čistím hlavu, mám vždy připravený i fotoaparát ...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: Na zahrádce 2012

Pomoc bližním - advent 2012 vers. léto 1946

22. 12. 2012

Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Přijetí žáků do lesnického cechu

21. 12. 2012

cechh.jpgK předvánočnímu času patří v posledních letech v  České lesnické akademii Trutnov přijetí žáků prvních ročníků do lesnického cechu. Letos se tento slavnostní akt uskutečnil v pátek 21. 12. Projevy a předání pamětních listů doplnila prezentace činnosti zájmových kroužků našich studentů - mysliveckých trubačů, sokolníků a vábičů.

 
Celý příspěvek

Na návštěvě v OAJL

11. 12. 2012

CoffeePRO - fiktivní firma tělesně postižených žáků z Janských LázníPřed nedávnem jsem přijal pozvání ředitelky Mgr. Jany Marešové k návštěvě Obchodní akademii pro tělesně postižené v Janských Lázních. Informace z úst paní ředitelky zajímavě doplňovaly postřehy jednoho z duchovních otců tohoto výjimečného zařízení, dlouholetého starosty JL Ing. Václava Němce. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: Janské Lázně (Johannisbad)

Křest knihy o historii Janských Lázní

9. 12. 2012

Křest publikace Janské Lázně - procházka historií města pod Černou horou.Po letech usilovných příprav byla veřejnosti 8. 12. 2012 v prostorách nedávno rekonstruované lázeňské kolonády slavnostně představena kniha „Janské Lázně – procházka historií města pod Černou horou“. V krátké době budou mít zájemci možnost přesvědčit se o preciznosti přístupu autorského týmu a kvalitě tiskařské práce.

 
Celý příspěvek

Publikace o historii Janských Lázní

8. 12. 2012

O chystané publikaci k historii JLHistorie Janských Lázní nebyla dosud systematicky zpracována - nyní se situace mění. Koncem roku 2008 se příprava rozjela s tím, že kniha se objeví na pultech před Vánoci 2012. Od počátku jsem měl tu čest, být prostředníkem mezi Městem JL a vedoucím autorského kolektivu Mgr. Reilem.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: Janské Lázně (Johannisbad)

Ustavující zasedání Zastupitelstva KHK

19. 11. 2012

Ustavující zasedání Zastupitelstva Královéhradeckého kraje 2012-2016Zájem médií, pilná opoziční rétorika, omyly při hlasování a také poklidné studentské protikomunistické vystoupení - i to dotvořilo atmosféru dnešního ustavujícího zasedání Zastupitelstva Královéhradeckého kraje na němž jsem byl zvolen předsedou výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost.

Usnesení z 1. zasedání v plném znění zde.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Rozbuší vám harvestory srdce?

18. 11. 2012

BiofeedbackPokud vám se vám při pohledu na harvestor nebo jinou lesní techniku rozbuší srdce, může to být důvod, proč si po základní škole vybrat některý z oborů vyučovaných na naší škole např. učební - Lesní mechanizátor nebo maturitní - Mechanizace a služby.

Z poněkud jiné stránky se o vztah člověka a stroje zajímají vědečtí pracovníci z České zemědělské univerzity v Praze, kteří 8. – 9. 11. prováděli ve středisku č. 2 ve Svobodě nad Úpou opět svá měření - součást projektu Experimentální měření fyzické a psychické pracovní zátěže operátorů víceoperační techniky v lesnictví.

 

 
Celý příspěvek

Navštěva na Bojišti

10. 11. 2012

Trutnovská zeleň o.p.s.Na pozvání výkonné ředitelky společnosti Trutnovská zeleň o. p. s. paní Mgr. Terezie Mertlíkové jsem včera navštívil areál v trutnovské místní části Bojiště a seznámil se s dosavadními výsledky projektu Praktická environmentální výuka v Podkrkonoší a dále se sociálně podnikatelskou činností této obecně prospěšné společnosti.

 
Celý příspěvek

Dny otevřených dveří na trutnovské lesárně

9. 11. 2012

ggg.jpgBěhem prvého ze série dnů otevřených dveří na České lesnické akademii Trutnov jsme dnes odpoledne na pracovištích ve Svobodě nad Úpou a Trutnově přivítali několik desítek zájemců o informace ke studiu a věřím, že z velké části také našich budoucích žáků.

Podívejte se na průřezovou fotogalerii o náplni studia na naší jedinečné střední škole.

 
Celý příspěvek

Poděkování voličům

14. 10. 2012

Výsledky voleb do Zastupitelstva Královéhradeckého kraje 2012Děkuji všem voličům ČSSD v Královéhradeckém kraji a zvlášť upřímně těm, kteří mi udělili jeden ze svých preferenčních hlasů.
Jen díky Vám jsem se dnes večer stal krajským zastupitelem.
 
Považuji za velký úspěch, že jsem cca 46% preferenčních hlasů získal mimo Trutnovsko, kde žiji a profesně působím.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Kandiduji v krajských volbách 2012

13. 10. 2012

V podzimních volbách do Zastupitelstva Královéhradeckého kraje kandiduji na 7. místě kandidátky ČSSD.

Kraje mají příliš mnoho odpovědnosti a pravomocí na to, abychom jejich chod ponechali náhodě. VIDEO YOU TUBE

Při volbách Vám přeji šťastnou ruku!
 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: Rodina

Unikátní kniha o Jánkách jde do tisku!

11. 10. 2012

Janské Lázně - fotogaleriePo čtyřech letech příprav schválili zastupitelé Janských Lázní jednomyslně výběr tiskárny pro unikátní historickou publikaci, která vyjde pod názvem Janské Lázně-procházka historií města pod Černou horou. Po slavnostním křtu plánovaném na počátek prosince bude kniha uvedena na předvánoční trh.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: Janské Lázně (Johannisbad)

Za pár dní budeme moci volit

8. 10. 2012

Krajské volby 2012Krátká úvaha na předvolební téma inspirovaná četbou Čapkových Hovorů s TGM.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Hejtman není můj strejda :-)

29. 9. 2012

Výskyt příjmení Franc v České republiceNejen teď před volbami do krajského zastupitelstva je mi opakovaně kladena otázka, zda jsem příbuzným současného pana hejtmana. Chápu tazatele, jsou nejen zvědavi, ale i otráveni vším možným včetně praxe nadstandardních osobních vazeb, které nejednomu příbuznému nebo dobrému známému přinášejí nezasloužené výhody.

Co k tomu říci ...

 
Celý příspěvek

Exkurze na téma české státnosti

26. 9. 2012

lev.jpgNa pozvání absolventa naší školy, poslance Parlamentu České republiky PhDr. Robina Böhnische (ČSSD) navštívila třída 2. C ve středu 26. 9. Poslaneckou sněmovnu PČR. Odpoledne jsme pokračovali do Kutné Hory.

 
Celý příspěvek

Za bahňáky na Rozkoši

22. 9. 2012

ptak.jpgV sobotu 22. září 2012 počasí terénní ornitologii příliš nepřálo - dopolední déšť a nevalná viditelnost však nedokázali odradit dvacítku milovníků ptactva od pochůzky kolem vodní nádrže Rozkoš, po dělící hrázi ba i po blátivém dně, tam, kde to umožnil nízký stav vody a vhodná obuv.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Sběr dat pro Atlas ptáků Krkonoš 2012-14

20. 9. 2012

vitani_ptaciho_zpevu_vrchlabi_2010--9-.jpgPodpisem předávacího protokolu smluvních prací jsem ukončil první etapu sběru dat pro připravovaný Atlas hnízdního rozšíření ptáků Krkonoš 2012-2014. V šesti mapovacích kvadrátech v okolí Janských Lázní, Svobody nad Úpou a Horního Maršova jsem v dubnovém, květnovém a červnovém termínu zaznamenával (vizuálně i akusticky) vyskytující se ptačí druhy. Tato činnost je součástí projektu Fauna Krkonoš, reg. č. cz.3.22/1.2.00/12.03299 spolufinancovaného z Operačního programu Přeshraniční spolupráce ČR-PL.

 
Celý příspěvek

V Otázkách V. Moravce i o lesnické škole

12. 9. 2012

Otázky Václava Moravce - 11. 9. 2012Nejen pro pracovníky středních škol zřizovaných kraji budou mít říjnové volby velmi zásadní význam. V královéhradeckých předvolebních Otázkách Václava Moravce (11. 9. 2012) byl tématu regionálního školství věnován poměrně velký prostor. Překvapivě se mluvilo i o lesnické škole ...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: ČLA Trutnov

Den železnice v Trutnově neměl chybu!

9. 9. 2012

Den železnice Trutnov 2012V neděli 9. září 2012 se uskutečnil Den železnice v Trutnově. Už po ránu v 8:20 vyrazil z Hradce Králové do Trutnova a pak dvakrát až do Svobody nad Úpou zvláštní parní vlak vedený lokomotivou 464. Celý program akce provázelo krásné počasí a pohodová nálada - dlouho jsem neviděl tolik spokojených lidí všech generací pohromadě.

 
Celý příspěvek

Floxy - čirá krása léta

6. 9. 2012

Floxy 2012Stálé, slunečné počasí posledních dnů prodlužuje sezonu kvetení na naší zahrádce v Maršově II. Našimi královnami květin jsou od července do září floxy (Plamenka latnatá - Phlox paniculata) - odolné, vysoké, pestře kvetoucí a v případě některých kultivarů i příjemně vonné trvalky. Jejich dlouhodobou oblibu a hodnotu pro zahradní tvorbu dokazuje více než stoletá historie šlechtění a s ní související nabídka odstínů od bílé až po fialovou. V poslední době se objevují i barevnolisté či vícebarevné odrůdy.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: Floxy 2012

První den ve škole nebyl jen radostný

3. 9. 2012

Už mnohokrát jsem zažil jako třídní učitel atmosféru prvního dne ve škole a mám ji opravdu rád. V posledních dvou letech mne opakovaně zaskočila situace, kdy rodiče jednoduše nemají s příchodem nového školního roku dost prostředků na zakoupení potřebného vybavení - jsme z toho, oni i já v rozpacích a lepší to asi jen tak nebude. Ve školství, ani v mnoha rodinách neprožíváme nejlepší léta ...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Přes Starou horu do Albeřic

14. 8. 2012

Stará hora-AlbeřiceVe Veselém výletě v Temném dole si půjčte klíče a třeba přes Starou horu se vydejte do Albeřic - v nedávno otevřeném Muzeu Vápenka se dozvíte spoustu věcí o přírodě a lidech.

 
Celý příspěvek

Zahájení volební kampaně ČSSD

13. 8. 2012

Zahájení volební kampaně 2012V pondělí 13. 8. 2012 byla křtem volebních vozidel oficiálně zahájena předvolební kampaň ČSSD v Královéhradeckém kraji. Mimo voleb do zastupitelstva kraje, budou voliči v obvodu 47 - Náchod volit senátora.

 
Celý příspěvek

28. ročník běhu Janské Lázně-Černá hora

12. 8. 2012

vvrchy.jpgAni proměnlivé počasí nenarušilo v neděli 11. srpna 2012 průběh 28. ročníku janskolázeňského běhu na Černou horu. Závod seriálu Českého poháru v běhu do vrchu doplnil promenádní koncert Evergreen Dixieland Bandu z Nové Paky a v prostorách altánu za kolonádou bavil po celý den děti i dospělé happening s názvem Kreativní cirkus Ua´la Bosorka.

 
Celý příspěvek