Jdi na obsah Jdi na menu

Aktuality

Příspěvky

Z bilanční konference ČSSD v Plzni

6. 5. 2012

plzen.jpgV sobotu 5. 5. 2012 proběhla v Plzni akce Výsledky a perspektiva krajů - bilanční konference, která v několika tematických blocích shrnula působení ČSSD ve vedení 14 krajů ČR v období let 2008-2012.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Ekologická olympiáda - krajské vítězství

1. 4. 2012

Dcera Magda byla členkou vítězného družstva soutěžícího se třinácti dalšími 22. – 23. března 2012 v Ekocentru Orlice v Podorlickém skanzenu v Krňovicích při krajském kole Ekologické olympiády pro Královéhradecký kraj.

Téma letošního ročníku - krajina a život lidí na venkově v minulosti.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Proti průzkumu těžby břidlicového plynu

30. 3. 2012

stop-hf.pngDalší ohrožení životního prostředí na Broumovsku, Náchodsku a Trutnovsku představuje možný průzkum a těžba břidlicového plynu metodou tzv. hydraulického štěpení (HF). Připojte se i Vy k občanskému odporu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Prezentace značky Oregon ve Svobodě n. Ú.

10. 3. 2012

Prezentace značky OregonVe středu 7. března představili zástupci společnosti AGROLES Písek s.r.o. ve středisku Svoboda nad Úpou sortiment zboží značky OREGON, jehož je firma generálním distributorem pro území ČR. Žáci a pedagogové České lesnické akademie shlédli prezentaci k problematice výroby a údržby řezacích řetězů a lišt pro motorové pily a harvestory a rovněž se seznámili s nabídkou ochranných oděvů a obuvi pro práci v LH. Následně byl v prostoru trenažérů předveden způsob použití novinky pro rychlé ostření pilových řetězů – systému Oregon Power Sharp.

 
Celý příspěvek

Anička se učí uzlovat

5. 3. 2012

Mladí hasiči z Janských Lázní uzlujíMladí hasiči z Janských Lázní se pravidelně schází ve středu od 17 do 18 hodin. Přes zimu se připravují na soutěž v uzlování

 
Celý příspěvek

Poděkování za finanční dar na mimoškolní činnost v ZŠ

23. 2. 2012

Příspěvek ČSSD na mimoškolní činnostOkresní výkonný výbor ČSSD Trutnov přispěl na mimoškolní činnost v Janských Lázních.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: Janské Lázně (Johannisbad)

Aktualizována fotogalerie Rostliny

12. 2. 2012

Fotogalerie rostlinDoplnění fotogalerie o přírůstky z roku 2011.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: Rostliny - planě rostoucí v ČR

Chystám se na Hrušovskou zdrž

10. 1. 2012

Na konci ledna se chystám na krátkou ornitologickou exkurzi na jih Slovenska. Hrušovská zdrž, součást vodního díla Gabčíkovo, je nejvýznamnějším slovenským zimovištěm vodních ptáků. Období od prosince do února (zvláště při tvrdší zimě) tam bývá nejzajímavější.      

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Ornitologická pozorování - 2011

31. 12. 2011

Ptáci na TrutnovskuDo faunistické databáze ČSO jsem přidal svá pozorování z  roku 2011.

Pozorování 2004 - 2011 zde.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: Biebrzansky park narodowy 2011 05

Úspěšná námitka proti návrhu územního plánu Janské Lázně

28. 12. 2011

2009_jl--20-.jpgŽijete v zajímavé lokalitě, pak  by se Vám mohla hodit zkušenost, kterou jsem získal v souvislosti s úsilím odstranit z návrhu územního plánu Janské Lázně zbytečný a nechtěný apartmánový dům.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: Janské Lázně (Johannisbad)

Kdo bude určovat nájmy v Janských Lázních?

3. 12. 2011

Objekt čp. 85 Quissisana - Janské LázněStarosta Janských Lázní Ing. Hradecký prosazuje nevýhodný pronájem reprezentativních prostor ve vlastnictví města. Kdo mu v tom stojí po boku? Více zde. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: Janské Lázně (Johannisbad)

Rok činnosti zastupitelstva v Janských Lázních

24. 11. 2011

Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: Janské Lázně (Johannisbad)

Chroustkov, domy a obyvatelé - aktualizace

5. 11. 2011

Vzpomínky z ChroustkovaZákladem tohoto příspěvku je doslovný přepis vzpomínek mého strýce Josefa France (nar. 1940) tak, jak je sepsal na konci roku 2008 (podle dalších zjištění opakovaně doplňovaný). Vodítkem mu byl soupis popisných čísel a posloupnosti jejich obsazení většinou od počátku 20. století, který mi poskytla paní Jaroslava Pelikánová z Chroustkova.

 

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: Chroustkov a okolí

Privatizace Janských Lázní - o nás, bez nás?

4. 11. 2011

Privatizace Janských LázníProběhne prodej posledních státních lázní tak, jak si přeje partička modrých ptáků a jejich obchodních přátel? Vznikne v Janských Lázních první soukromé náměstí v českých zemích? Začnou janskolázenští stavět ke svým panelákům komíny? Co to všechno přinese nájemníkům lázeňských bytů? Jak to bude s pracovními místy?

Věřím, že rozvíření problému, ke kterému jsem přispěl a za něž jsem si od starosty i já vysloužil přídomek šiřitele poplašných správ povede k pozitivnímu cíli - a pokud to bude přece jen privatizace, pak transparentní bez zbytečných negativ pro obyvatele města.

Nejnověji zasáhl dění v JL posudek paní doc. J-----é, která tvrdí, že zdejší voda nemá léčivé účinky.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: Janské Lázně (Johannisbad)

Centrum odborného vzdělávání v lesnictví slavnostně otevřeno

1. 10. 2011

Slavnostní otevření Centra odborného vzdělávání v lesnictvíV historii každé instituce najdeme jen několik opravdu zásadních okamžiků. Jedním z nich byl v případě ČLA včerejší slavnostní akt - otevření Centra odborného vzdělávání v lesnictví.

 
Celý příspěvek

Z exkurze ČLA Trutnov do Krušných hor a Podkrušnohoří

27. 9. 2011

Fotografie z exkurze do Krušných hor a PodkrušnohoříFotografie z exkurze žáků třetích ročníků oboru Mechanizátor lesní výroby. Proběhla ve dnech 26. - 27. 9. 2011 - cíl: Krušné hory a Podkrušnohoří.

 
Celý příspěvek

Babí léto pod parou

11. 9. 2011

Jízda historického vlaku z Trutnova do Svobody nad ÚpouFotografie z jízdy historických kolejových vozidel na trati z Trutnova do Svobody nad Úpou a zpět dne 11. 9. 2011.

 
Celý příspěvek

Srpnové příspěvky k dění v Janských Lázních

28. 8. 2011

Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: Janské Lázně (Johannisbad)

Několik snímků z Polabí

19. 8. 2011

2011_08_polabi-018.jpg

Labská stezka - ideální kontrast k občasnému "cyklotrápení" v Krkonoších. Na stokilometrové trase z Chvaletic do Mělníka převýšení pouhých 42 metrů. K tomu hrabalovská tradice, historie, příroda a dobrá nabídka ubytování (výborný dojem zanechal Penzion Rondel v Poděbradech). Co víc si přát? 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: ČR - Polabí 2011 08

Dolní Rakousko - památky, Dunaj, víno

4. 8. 2011

Dolní Rakousko a BurgenlandFotografie z Dolního Rakouska a Burgenlandu - od údolí Wachau k Neziderskému jezeru.

 
Celý příspěvek

Zaměstnanecká exkurze ČLA Trutnov - nové fotografie

6. 7. 2011

Fotografie ze zaměstnanecké exkurze ČLA TrutnovOdborná exkurze pedagogických pracovníků České lesnické akademie v Trutnově - lesnictví a myslivost u společnosti Kinský dal Borgo, a. s. a návštěva Národního zemědělského muzea v Praze.

 
Celý příspěvek

Vložen červnový příspěvek do Fontány

24. 6. 2011

Články, diskuze, názoryČervnový příspěvek do janskolázeňského měsíčníku Fontána vložen do rubriky Články, diskuze, názory.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: Janské Lázně (Johannisbad)

Setkání rodáků v Chroustkově - foto + video

13. 6. 2011

Setkání rodáků Chroustkov 2011

V sobotu 4. 6. 2011 se na návsi v Chroustkově sešli místní rodáci, jejich přátelé a hosté. Setkání rodáků uspořádala za podpory obecního úřadu Chlístovice, chroustkovských hasičů, dalších spolupořadatelů a sponzorů paní Eva Pokorná.

 
Celý příspěvek

O krátké zkušenosti s Olympusem XZ1

9. 6. 2011

Jak se fotí s Oly XZ1?Prémiový přístroj v kompaktní kategorii je důstojným připomenutím časů, kdy Olympus určoval trendy. Kvalitní zpracování, vysoká světelnost a nejen to. Krátce o dojmech z fotografování  a také nějaké video v tomto příspěvku

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: Olympus XZ1

Profilová část maturit 2011 ve fotografii

7. 6. 2011

maturity 2011 na České lesnické akademiiSpolečná část státních maturit 2011 je hyperbyrokratický cirkus, proklamovaná objektivita pouhou iluzí. 

Jsou Vaše pravopisné schopnosti např. následující - sesmolíte text 250 slov a v nich 80 pravopisných chyb? Žádný problém, už teď se považujte za úspěšné maturanty!

Nedůstojné, ale reálné.
 

A proto díky alespoň za část profilovou ...

 
Celý příspěvek

Březnová pozorování ve faunistické databázi ČSO

31. 5. 2011

logo_cso.jpgNa stránky faunistické databáze České společnosti ornitologické jsem konečně vložil údaje o svých březnových pozorováních ptactva na Trutnovsku.

 
Celý příspěvek

Květnové zastupitelstvo v Janských Lázních - blog iDNES

28. 5. 2011

Co všechno si může dovolit starosta?Hlavním rysem práce současného zastupitelstva Janských Lázní je nedostatečná připravenost na veřejná jednání. Z toho plyne nízká efektivita vyjádřená počtem neuzavřených jednacích bodů. Část téměř třicetistránkového zápisu ze zasedání konaného 2. 5. 2011 je toho nejlepším dokladem. Že jsou body programu stahovány jako na běžícím páse, protože ti, kdo mají rozhodovat, postrádají podklady, to pro mne nebylo, vzhledem k posledním měsícům, nic nového.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: Janské Lázně (Johannisbad)

Z květnové návštěvy lanovkářů na školním polesí

19. 5. 2011

Práce s lanovkou Larix 3TŽáci třetího ročníku dokončí lanovkové pracoviště, složí závěrečné zkoušky a na konci června už pro ně bude škola ve Svobodě vlastně minulostí ...

 
Celý příspěvek

E-stránky a Facebook

19. 5. 2011

f.jpgPrůměrný český uživatel FB prý u něj stráví třičtvrtě hodiny denně. Já sice nepatřím ke skalním příznivcům sociálních sítí, ale možnost propojení webu a facebookového profilu se mi zdá zajímavá.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Vítání ptačího zpěvu - fotografie z vrchlabského parku

3. 5. 2011

Vítání ptačího zpěu Vrchlabí 2011Sobotní ráno 30. dubna 2011. Setkání ornitologů s poznáníchtivou veřejností ve vrchlabském parku bylo jednou z několika desítek obdobných akcí, kterými se Česká společnost ornitologická dlouhodobě hlásí k odkazu akce Dawn Chorus Day, která vznikla v roce 1983 v Birminghamu. Britští milovníci ptactva se tehdy rozhodli vždy první neděli v květnu symbolicky vítat ptačí zpěv. Je příznačné, že akce vznikla v zemi, kde civilizační tlaky způsobily již před desítkami let značný úbytek donedávna běžných ptačích druhů.

 
Celý příspěvek