Jdi na obsah Jdi na menu

Literatura

Příspěvky

Škoda, že chybí pokračování ...

18. 3. 2017

Karel Schulz a Anatolij Naumovič Rybakov -  běžně vnímáni jako autoři "jediné knihy". Jejich díla mi padla do ruky až teď po čtyřicítce, chytla a na čas nepustila mou pozornost. Mohu říci až do té míry, že jsem je dočtené odkládal s lítostí nad chybějícím pokračováním. Sami tito spisovatelé toho chtěli zanechat čtenářům víc, ale vše dopadlo jinak, než zamýšleli ...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Literatura

Čtenářské slasti 2013

19. 1. 2014

Nad knihouMé literární zážitky uplynulého roku korunovala četba (a nejen ta) trojice knih, dvou z pera francouzských spisovatelů a jednoho díla domácí provenience.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Literatura

O knihách

10. 7. 2010

KnihaV popsaném papíře je ukryta obdivuhodná síla. S lehkým významovým posunem to trefně vyjádřil i jeden z apoštolů třetí informační revoluce Bill Gates v rozhovoru pro kalifornský list San Jose Mercury News:

"Největšími nepřáteli Microsoftu kupodivu není americká federální vláda ani soupeři z oboru počítačových programů a komunikace, nýbrž docela obyčejná tužka a papír. Jsou to předměty pro nedigitální dělání věcí."

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Literatura

Moje čtení

1. 10. 2007


KnihovnaOd doby kdy jsem se asi poprvé vášnivě začetl, šlo tuším o Lovce mamutů :-), uplynula spousta vody.Tolik času na knížky, jako za středoškolských a vysokoškolských studií, asi hned tak mít nebudu. Snad v důchodovém věku. Přesto se snažím pravidelně alespoň chvíli vyhradit čtení, alespoň na pár listů,  často i z několika současně rozečtených knížek. 

 

Knihy konzumuji většinou ve formě klasických svazků, elektronických mám sice mnoho gigabajtů, celou jsem však nedočetl ani jedinou. K mluvenému slovu se vztahuji veskrze pozitivně a pokud se kvalitního textu zmocní majitel podmanivého hlasu je to také příjemný zážitek (namátkou - Smrt v Benátkách v podání Jiřího Hromady, Podvolení načtené Igorem Barešem, Hartlovo podání průřezu posledního českého překladu Božské komedie).

 

 

Ke čtení jsem samozřejmě vedl i obě své dcery a u obou má snaha i příklad uspěly ...

 

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Literatura