Jdi na obsah Jdi na menu

Aktuality

Příspěvky

Vítejte!

31. 12. 2030

Tvorbu této osobní webové prezentace jsem odstartoval 11. 12. 2006.

Nyní máte k dispozici: 759 příspěvků / 933 fotogalerií  / 35 500 fotografií.

Pokud vás něco zaujme, budu rád!

Publikovaný obsah webu je předmětem autorského práva ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., §11 a bez svolení autora je tedy jakékoliv jeho užití zakázáno!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

O autorovi

30. 12. 2030

Ing. Jiří Franc

 

Blíže o autorovi webu...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: Rodina

Obsah webu pomocí GOOGLE Moje mapy Pro

29. 12. 2030

Obsah webových stránek promítnutý jako síť bodů na mapě světa je vytvořen pomocí jednoduchého mapového editoru GOOGLE Moje mapy Pro. Klikněte na mapu ... 

 

mapa-prispevku-jiri-franc

 

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Můj YouTube kanál

28. 12. 2030

Je tam i jeden kousek, který už má přes 22 000 000 zhlédnutí. Asi budete překvapeni jeho obsahem :-)

 

Franc Jiří - YouTube kanál

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Návštěvníci stránek pomocí RevolverMaps

28. 12. 2030

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Ze školského výboru kraje 2020/24

2. 10. 2024

Usnesením ZK/2/105/2020 zvolilo dne 14. 12. 2020 Zastupitelstva Královéhradeckého kraje členy Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost KHK (VVVZ). Vedle finančního a kontrolního výboru je VVVZ třetím, který krajské zastupitelstvo ze zákona zřizuje a jemuž zákon ukládá konkrétní úkoly. V období 2012 - 2020 jsem zastával funkce jeho předsedy a místopředsedy. Nyní jsem řadovým členem. 

 

Královéhradecký kraj

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Za dobrým jménem České lesnické akademie

20. 8. 2023

Pokud vás cesty naším krajem zavedou na pomezí Náchodska a Rychnovska, mohli byste v blízkosti Městyse Nový Hrádek narazit na další pozitivní stopu školy, ve které vyučuji. Poblíž vrchu Šibeníku s moderním infocentrem a rozhlednou, byla v létě minulého roku posvěcena nová křížová cesta. Výjimečnost tohoto drobného sakrálního objektu spočívá v okolnostech jeho vzniku.

 

Krizova cesta Novy Hradek

 
Celý příspěvek

Dny otevřených dveří - ČLA Trutnov

30. 3. 2023

Jako každý rok opět začíná doba, kdy je třeba věnovat se s plnou vážností výběru pokud možno té pravé střední školy pro vaše potomky. ČLA Trutnov je připravena vám v této nelehké situaci pomoci.

Hledáte vzdělání v oboru, který má skutečně smysl! Navštivte naše dny otevřených dveří jak v Trutnově, tak ve Svobodě n. Ú.:

Sobota     26.11.2022 (09:00 – 16:00)
Sobota     10.12.2022 (09:00 – 16:00)
Pátek        20.01.2023 (09:00 – 16:00)


Máte -li 20 minut času, poslechněte si můj rozhovor na téma studia na ČLA Trutnov z období, kdy jsme se se zájemci o studium mohli setkávat jen zprostředkovaně ...

 

 

Povedenou videovizitku ČLA Trutnov zpracovali společnosti @sdronem.cz a Fulmo GraphiX zabývající se public relations. V několika vizuálně atraktivních minutách se představuje lesnická škola s objektivně nejlepším vybavením v  České republice.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: ČLA Trutnov

PF 2023

31. 12. 2022

pf_2023.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Poděkování návštěvníkům

16. 12. 2022

Vážení a milí návštěvníci, 

jen a jen váš zájem způsobil, že se mé stránky právě v těchto dnech návštěvností v rámci statisíců webů publikační platformy eStranky.cz vyšplhaly až do top ten (i když tam asi dlouho nesetrvají). Takže moc díky!

 

top-ten-estranky-jiri-franc.jpg 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Egyptem podruhé

1. 11. 2022

Touha je plod nedostatku poznání, říká Thomas Mann. S odstupem roku jsem se s CK Redok znovu vydal do Egypta. Doplnit si in situ vysněnou mapu navštívených míst a "hlavu" mnoha různorodými poznatky o historii i současnosti. Stálo to za to! Vodní plochy v Západní poušti, těžko pochopitelné sarkofágy Serapea v Sakkáře, skelety prakytovců z Wádí el-Hítán, přetváření pouště v obdělávanou půdu nebo obdiv i rozpaky budící stavební projekty - to byla jen část zastávek této cesty, která začala měkkým přistáním v Káhiře.

 

egypt_wadi-el-rayan_2022_10_0023.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: Egypt - Wádí el-Hítán 2022 10

Na Podluží

10. 10. 2022

Naši polští přátelé vyslovili přání navštívit jižní Moravu. Termín byl zvolen opravdu šťastně. Z mlh, které nás provázely z Krkonoš až na českomoravské pomezí, se vybral čarokrásný podzimní den.

Tvrdonice-rijen-2022

 
Celý příspěvek

Stipendia pro učně - žáky ČLA Trutnov

28. 8. 2022

Období výběru budoucích učebních či studijních oborů je dobou hledání a hodnocení spousty informací. Vzdělávací nabídku České lesnické akademie Trutnov pro školní rok 2023/2024 představují 3 čtyřleté maturitní obory - Lesnictví, Mechanizace a služby a Ekologie a životní prostředí a tříletý učební obor Lesní mechanizátor.

Užitečným bonusem jsou stipendia pro učně vyplácená jednak Královéhradeckým krajem - dostupná od 1. 9. 2018 všem žákům prvního, druhého i třetího ročníku učebního oboru Lesní mechanizátor, jednak finančně ještě zajímavější prospěchová stipendia  Lesů České republiky - tento stipendijní program odstartoval v únoru 2018.

 

Stipendia Lesů České republiky pro učně

 

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: ČLA Trutnov

Lago di Garda a okolí

20. 7. 2022

Výlet do líbivých lokací v nejbližším i vzdálenějším okolí Gardského jezera. Do kraje vápenců a vody, subtropické zeleně, vlaštovčích ocásků scaligerských hradů i ozvěn habsburského panství. Do kraje na pomezí tří italských provincií, kde má turistika kořeny v podstatě již v dobách raného císařského Říma. 

 

riva-del-garda.jpg

 
Celý příspěvek

Pociągiem do Warszawy

10. 6. 2022

Výlet "počongiem do Varšávy" byl vyplněním letitého příslibu našich polských přátel. Do města jsem jen krátce nahlédl, dojmy jsou smíšené, ale je jasné, že na jeho tvář musí návštěvník pohlížet za neustávajícího přemýšlení o dopadech II. světové války a poválečných desetiletí na život hlavního města jedné z "krvavých zemí" a jejich obyvatel. 

 

Varsava

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: Polsko - Varšava - 2022 06

Z XXIII. Hrabalova Kerska

21. 5. 2022

Z letošního Hrabalova Kerska jsem se vrátil zvlášť dobře naladěn. Připomínat si odkaz Bohumila Hrabala, autora o němž Milan Kundera prohlásil "... je nepřirovnatelný a nemá ve světě obdoby" a Josef Škvorecký lakonicky "Myslím, že to byl největší český spisovatel.", byla opět radost znásobená přítomností jeho dalších ctitelů (viz 2 h 41 min - 2 h 53 min záznamu :-). Tentokrát ale ještě něčím navíc.  

 

xxiii_hrabalovo-kersko_2022.jpg

 
Celý příspěvek

Na lesárně s Miroslavem Donutilem

12. 4. 2022

V předvelikonočním časem navštívil naši školu na pozvání pana ředitele Miroslav Donutil. Mistr ve svém bezmála dvouhodinovém vystoupení reagoval především na dotazy z publika a očekávání dávky dobrého humoru se naplnilo měrou vrchovatou. Nebylo bez zajímavosti sledovat, že zástupci nejmladší generace přítomní v aule - naši žáci, reagovali na výkon klasika české zábavy přece jen zdrženlivěji než starší publikum.

 

miroslav-donutil-v-trutnove

 
Celý příspěvek

Národní muzeum a národní hrdost

3. 4. 2022

Chcete se moderní, vizuálně lákavou a přitom nevtíravou formou mnohé dovědět nebo jen zopakovat a ještě si vylepšit mínění o výkonech českého národa? Udělejte si dost času na návštěvu nově otevřené a nyní konečně i expozicemi naplněné historické budovy Národního muzea v Praze (a samozřejmě i budovy bývalého FS).

 

narodni_muzeum_praha_duben_2022.jpg

 

 

 
Celý příspěvek

Za rok operátorem harvestoru? U nás ano!

20. 3. 2022

Česká lesnická akademie Trutnov nabízí rozšíření kvalifikace pro absolventy maturitních oborů Lesnictví, Mechanizace a služby či oborů lesnických fakult ročním studiem - vyučením -  v oboru 41-56-H/01 Lesní mechanizátor se specializací na těžebně dopravní stroje a lesní lanovky. Naučte se během jediného školního roku ovládat harvestor, vyvážečku a zdokonalte se v práci při těžbě motorovou pilou.

 

 

 

Výuka harvestorových technologií na ČLA Trutnov

 

 

 
Celý příspěvek

PF 2022

31. 12. 2021

pf-2022_web.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Egyptem s covidem v zádech

10. 11. 2021

Schizofrenní situaci přípravy cestovního zavazadla a zároveň nervózního čekání na verdikt PCR testu ukončila jen pár hodin před začátkem cesty na sever Afriky SMS s potvrzením negativity. Poznáním vrchovatě naplněný zájezd po půldruharočním cestovatelském půstu splnil má očekávání.

...egypt.jpg

 
Celý příspěvek

Socha sv. Šimona Kananejského

30. 9. 2021

Česká lesnická akademie Trutnov vyhlásila veřejnou sbírku k pořízení dřevěné sochy sv. Šimona Kananejského - patrona dřevorubců, která byla v souvislosti s 60. výročím lesnického školství ve Svobodě nad Úpou slavnostně odhalena v sobotu 18. 9. 2021 v 11:00 v areálu školy ve Svobodě nad Úpou.

 

simon_550.jpg

 

 
Celý příspěvek

60. výročí lesnického školství ve Svobodě n. Ú.

18. 9. 2021

Dne 1. září 1961 se začala psát historie lesnického školství ve Svobodě nad Úpou. V sobotu 18. září 2021 si pracovníci České lesnické akademie Trutnov, absolventi a četní hosté připomněli úctyhodných šest dekád, po které se ve Svobodě nad Úpou připravují na svou nelehkou profesi budoucí lesní dělníci, ti, bez nichž by naše lesní hospodářství, tak jak jej známe, nemohlo existovat.

pozvanka.jpg

 
Celý příspěvek

Letním Berounskem

29. 7. 2021

Od pondělka do pátku stovka kilometrů. Nahoru a zase dolů, sinusoidami turistických stezek berounského okolí. S velikým bonusem pro člověka mého ražení, letošní šťavnatou zelení lesů a dokonce Bubovickými vodopády na vrcholu léta s trochou vody.

 

Berounsko 2021

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: ČR - Karlstejnsko 2021 07

Exkurze moravsko slovenským pomezím

5. 7. 2021

Exkurze zaměstnanců České lesnické akademie Trutnov letos zamířila do širší oblasti pohraničního pohoří Bílých Karpat. Na přírodně a kulturně bohaté pomezí Moravy a Slovenska, jehož podrobnějšímu poznání by samozřejmě bylo zapotřebí věnovat mnohem delší čas, jsme se vypravili ve dnech 2. - 5. 7. 2021. Příjemné letní počasí bez extrémů jen podtrhlo radost ze společného oddechu po shonu závěrečných týdnů výuky a spoustu možností poznat či připomenout si leccos zajímavého a krásného. 

 

exkurze---bile-karpaty.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality | Fotografie: ČR - Bílé Karpaty 2021 07

Po roce v Rolandových stopách

29. 6. 2021

Po jiné trase, za jiného počasí než loňského roku, ale se stejnou chutí společně připomenout kolegu a přítele, lesního romantika Ing. Rolanda Wiesnera (1937-2014) a také se při tom dovědět leccos zajímavého z různých oblastí lesnictví.

 

a.jpg

 
Celý příspěvek

Na pomoc Safari Dvůr Králové nad Labem

10. 4. 2021

Dvorskou zoologickou pravidelně navštěvujeme a proto jsme rádi i trochu pomohli ...

lemur_kata_adopce_zoo_dvur_kralove.jpg

 
Celý příspěvek

PF 2021

31. 12. 2020

pf_21_750pix.jpg

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Kumburk - mnohokrát odkládaný výlet

25. 10. 2020

Výlet několikrát naplánovaný. Výlet ze kterého také několikrát sešlo. Když si po těch asi 22 km prohlížím jemným sítem separované fotografie, musím uznat, že ten pravý den pro toulky pohraničím Královéhradeckého a Libereckého kraje nastal dnes. Počkat si na něj stálo za to.

 

Kumburk

 
Celý příspěvek

Krajské volby 2020

3. 10. 2020

Ve volbách do Zastupitelstva Královéhradeckého kraje, které se uskutečnily 2.-3. října 2020, jsem se ucházel o hlasy voličů na kandidátce SPOLU PRO KRAJ  .

 

 

SPOLU PRO KRAJ 2020, Jiří Franc

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality